Genel Görünüm Renk Seçenekleri Fotoğraflar Özellikler Teknik Detaylar Önceki Modeller Türkçe Klavuz

Çift Led Far
Ninja 400'ün daha keskin görünümüne katkıda bulunmanın yanı sıra, ince LED farlar (her biri kısa ve uzun huzmelere ve ayrıca bir LED konum lambasına sahiptir) oldukça dikkat çekicidir ve önemli ölçüde artırılmış aydınlatma sunar.

 

Sürücü Dostu, Güçlü Paralel Çift Silindir Motor
Ninja 400'ün 399 cm3 motoru, performans ve kontrol edilebilirlik arasında bir denge sağlar. Motor, iyi güç hissi ile önceki modele kıyasla tüm devirlerde daha yüksek performans sunar. Yumuşak, öngörülebilir tepkime, kontrol edilmesi kolay bir motor karakterine katkıda bulunur. Etkili tasarımı sayesinde kompakt, hafif motor 250cc motorlarla aynı boyuta sahiptir.

Üstün Kaliteli Gösterge Paneli
Ninja 400, bir yanda uyarı lambalarıyla çevrili büyük bir analog takometre, diğer yanda vites konumu göstergesi ve çok işlevli LCD ekrana sahip sofistike bir gösterge paneline sahiptir.

 

Büyük Çaplı Ön Fren Diski
Ninja 400'ün yarı ıslak ø310 mm (ZZR1400'de kullanılanla aynı disk boyutu) ön diski sağlam durma gücü sunar. Yeni, sağlam ön fren ana silindiri, etkisiz (rölanti) stroku ortadan kaldırmaya yardımcı olarak kontrol edilebilirliğe katkıda bulunurken, dikkatle seçilmiş fren hortumu boyutları ve malzemesi de fren temasına katkıda bulunur. Nissin'in, mevcut en kompakt ve hafif  yeni ABS ünitesine sahiptir.

Rahat, Sportif Sürüş Pozisyonu
Rahat sürücü üçgeni, çok çeşitli sürücü boyutlarına ve sürüş koşullarına uygundur. Diğer bazı modellerle karşılaştırıldığında (keskin sürüş pozisyonu konfordan ödün veren), yükseltilmiş tutuş pozisyonu ve hafifçe öne doğru ayaklık pozisyonu, sürücüyü motosikleti kontrol edecek bir konuma getirirken aynı zamanda sürücü konforu sunar.

 

Yere Kolay Erişim
Sele yüksekliği 785 mm iken, hem selenin hem de motorun arka kısmının ince tasarımı, binicilere ayaklarının yere ulaşması için engelsiz bir hat sağlar.

Keskin Ninja Tarzı
Dikkat çekici görünüm, değişimden bağımsız olarak her zaman Ninja modellerinin bir gücü olmuştur. Yeni Ninja 400, güçlü Ninja H2'den ilham alan fütüristik yeni Ninja stiline sahiptir. Büyük hacimli gövde dikkat çekiyor ve daha büyük bir makine izlenimi veriyor. Bu izlenim, daha büyük segmentteki motosikletlerle karşılaştırılabilir olan birinci sınıf tasarım ve mükemmel uyum ile pekiştirilmiştir.
 

Hafif Kafes Tarzı Şasi
Hafif Kafe tarzı Şasi’ye sahip Ninja 400, tasarım olarak Ninja H2'ninkine benzer bir şasiye sahiptir. Kawasaki'nin gelişmiş sabitlik  analizi, hafif ağırlıkla optimum sabitliği sağlamak için kullanıldı. Motor sabit montelidir. Şasi tasarımı, motosikletin hafif kütlesine önemli ölçüde katkıda bulunur.

Ergo-Fit
Kullanıcı rahatlığı ve kontrolü için asıl gereken tam uyumdur. Fakat uyum kullanıcının fiziksel özelliklerine ve kullanım sitiline göre değişir. ERGO-FIT, kullanıcıların ideal sürüş pozisyonlarını bulmak için tasarlanan bir interface sistemidir.

Birçok şasi arayüz noktalarının (direksiyon, basamaklar, sele vb) değişebilir parça ve pozisyon ayarı yapılabilen parça kombinasyonu ile ayarı değiştirilebilir.

*Ayarlanabilir parçalar ve parçaların ayar seçenekleri modellere göre değişir.
 

ABS
Frenleme sırasında frenlerin kilitlenmesini ve kaymasını önleyerek sabit fren performansı sağlar.

Kaydırmalı Debriyajı
Yarış dizaynlı debriyaj teknolojisi arka torku sınırlama özelliği olduğu gibi debriyaj kolunda ince bir rahatlık sağlamaktadır.

 

Ekonomik Sürüş Göstergesi
Kawasaki modelleri ile yüksek seviyede yakıt verimliliğine ulaşabilirsiniz. Ancak, yakıt tüketimi önemli ölçüde gaz kullanımı, vites seçimi ve binicinin kontrolü altındaki diğer unsurlar tarafından etkilenir. Ekonomik Sürüş Göstergesi mevcut sürüş koşulları düşük miktarda yakıt tüketirken gösteren bir fonksiyondur. Sistem, araç hızı, motor hızı, gaz kolu konumu ve diğer sürüş koşulları ne olursa olsun yakıt tüketimini sürekli izler. Yakıt tüketimi verilen hız için azaldığında (yani yakıt verimliliği yükseldiğinde), "ECO" işareti gösterge panelinin LCD ekranında görünür. Bu şekilde ECO ekrandayken sürüşe devam edildiğinde yakıt tüketimi azaltılır.

 
Z Moto © 2017 Ritsa