Genel Görünüm Renk Seçenekleri Fotoğraflar Özellikler Teknik Detaylar Önceki Modeller Türkçe Klavuz

Sabit Ön Çatal
Daha sabit ø41 mm teleskopik çatal, daha iyi süspansiyon hareketi sağlar. Ön tekerlek gerçekten dik bir his verir, yön değişikliklerinin kolayca yapılmasını sağlar (motosiklet oldukça dik olduğunda bile - trafik sıkışıklıklarında seyrederken kullanışlı) ve genel olarak süspansiyon daha büyük bir segmentteki motosikletin rahatlığını sunuyor.

 

Sogomi Sitili
Z400, agresif, çevik ve kaslı bir izlenim yaratmak için Z650'nin keskin, agresif stilini Z300'ün geniş hacimli tasarımıyla birleştirir. Kaslı, atletik gövdesi, motorun üzerinde yüzer gibi görünen akıcı bir tasarım oluştururken artan performansı yansıtır. Z Serisindeki diğer modeller gibi, sugomi tasarım öğeleri (çömelmiş duruş, düşük konumlu baş ve yukarıya doğru kıvrılmış kuyruk) ona Kawasaki Supernaked olarak anında tanınan bir siluet verir.

Kompakt Çok Fonksiyonlu Gösterge
Kompakt Çok Fonksiyonlu panel, bir yığın gösterge grubu ile donatılmıştır. Okunması kolay bir düzen sunan analog tarzdaki takometre, merkezinde bir vites konumu göstergesine sahiptir ve çok işlevli bir LCD ekranın üzerine konumlandırılmıştır.

 

Önemli Ölçüde Düşük Ağırlık
Yeni motorun ve şasinin hafif tasarımı ve ayrıca ağırlığı en aza indirmeye yönelik kapsamlı çabalar, Z400 için yalnızca 167 kg'lık (Z300'den 3 kg daha hafif) bir boş kütleyle sonuçlanır ve bu da onu sınıfındaki en hafif çift silindirli model haline getirir.

Kompakt, Hafif ve Verimli
Kompakt, Hafif ve Verimli Motoru sıfırdan tasarlamak, motor düzeninin boyut, ağırlık ve verimlilik açısından optimize edilmesini sağladı. Yeni motor, boyut olarak 2013-2018 Z250 ile karşılaştırılabilir. Çok sayıda ağırlık azaltma çabası, büyüyen hacmine rağmen ağırlığı minimumda tutar. Gereksiz öğelerden arındırılmış temiz tasarım ve yenilenen düzen, zarif bir motora ve minimum dış borulara sahip bir soğutma sistemine olanak tanır.

 

Hafif Şasi
Hafif Kafe tarzı Şasi’ye sahip Z 400, tasarım olarak Ninja H2'ninkine benzer bir şasiye sahiptir. Kawasaki'nin gelişmiş sabitlik  analizi, hafif ağırlıkla optimum sabitliği sağlamak için kullanıldı. Motor sabit montelidir. Şasi tasarımı, motosikletin hafif kütlesine önemli ölçüde katkıda bulunur.

Kolay, Öngörülebilir Yol Tutuşu
Hem motor hem de şasi yeni olduğu için motor yerleşimi de optimize edilmiştir. Yeni şasi, hafif ve doğal yol tutuşu sağlayan dik bir tekerlek açısıyla tamamlanan kısa dingil mesafesi/uzun arka maşa tasarımına sahiptir. Motosikletin hafifliği de kolay kullanıma katkıda bulunur ve motordan inerken manevra yapmayı kolaylaştırır.
 

Yere Kolay Erişim
Sele yüksekliği 785 mm iken, hem selenin hem de motorun arka kısmının ince tasarımı, binicilere ayaklarının yere ulaşması için engelsiz bir hat sağlar.

Büyük Çaplı Ön Fren Diski
Z 400'ün yarı ıslak ø310 mm (Z1000'de kullanılanla aynı disk boyutu) ön diski sağlam durma gücü sunar. Yeni, sağlam ön fren ana silindiri, etkisiz (rölanti) stroku ortadan kaldırmaya yardımcı olarak kontrol edilebilirliğe katkıda bulunurken, dikkatle seçilmiş fren hortumu boyutları ve malzemesi de fren temasına katkıda bulunur. Nissin'in, mevcut en kompakt ve hafif  yeni ABS ünitesine sahiptir.

 

Aktif Kontrol için Ergonomi
Rahat sürücü üçgeni, çok çeşitli sürücü boyutlarına ve sürüş koşullarına uyum sağlayarak sürücü dostu karakterine katkıda bulunur. Nispeten dik sürüş pozisyonu ve daha geniş gidon, sürücüyü aktif kontrol için ideal konuma getirerek dinamik, sportif sürüşü kolaylaştırır.

Yeni Kaydırmalı Debriyaj
Daha yumuşak çalışma plakalarına sahip daha kompakt debriyaj (ø139 mm >> ø125 mm), daha hafif bir kol çekişi sunar. Koldaki son derece hafif hissi tamamlayan yeni debriyaj, kontrolü kolaylaştıran daha geniş bir kavrama aralığına sahiptir.

 

Sürücü Dostu, Güçlü Paralel Çift Silindir Motor
399 cm3 yeni motor, önceki motora kıyasla önemli ölçüde artırılmış performans sunar: 33,4 kW (2018 Z300'e kıyasla +4,4 kW). Daha yüksek performansı, büyük ölçüde, artan emiş verimliliği sunan daha büyük bir hava kutusunun eşlik ettiği yeni alt hava girişine bağlanılabilir. Artan performans, sürücü dostu bir karakterle tamamlanır; mükemmel tepki ve verimli low-end tork, hem yeni hem de deneyimli sürücüler için gaz kontrolünü kolaylaştırır.

LED Farlar
Z 400'ün daha keskin görünümüne katkıda bulunmanın yanı sıra, ince LED farlar  oldukça dikkat çekicidir ve önemli ölçüde artırılmış aydınlatma sunar.
  Ergo-Fit
Kullanıcı rahatlığı ve kontrolü için asıl gereken tam uyumdur. Fakat uyum kullanıcının fiziksel özelliklerine ve kullanım sitiline göre değişir.
ERGO-FIT, kullanıcıların ideal sürüş pozisyonlarını bulmak için tasarlanan bir interface sistemidir.
Birçok şasi arayüz noktalarının (direksiyon, basamaklar, sele vb) değişebilir parça ve pozisyon ayarı yapılabilen parça kombinasyonu ile ayarı değiştirilebilir. *Ayarlanabilir parçalar ve parçaların ayar seçenekleri modellere göre değişir.
ABS
Frenleme sırasında frenlerin kilitlenmesini ve kaymasını önleyerek sabit fren performansı sağlar.
  Kaydırmalı Debriyajı
Yarış dizaynlı debriyaj teknolojisi arka torku sınırlama özelliği olduğu gibi debriyaj kolunda ince bir rahatlık sağlamaktadır.
Ekonomik Sürüş Göstergesi
Kawasaki modelleri ile yüksek seviyede yakıt verimliliğine ulaşabilirsiniz. Ancak, yakıt tüketimi önemli ölçüde gaz kullanımı, vites seçimi ve binicinin kontrolü altındaki diğer unsurlar tarafından etkilenir. Ekonomik Sürüş Göstergesi mevcut sürüş koşulları düşük miktarda yakıt tüketirken gösteren bir fonksiyondur. Sistem, araç hızı, motor hızı, gaz kolu konumu ve diğer sürüş koşulları ne olursa olsun yakıt tüketimini sürekli izler. Yakıt tüketimi verilen hız için azaldığında (yani yakıt verimliliği yükseldiğinde), "ECO" işareti gösterge panelinin LCD ekranında görünür. Bu şekilde ECO ekrandayken sürüşe devam edildiğinde yakıt tüketimi azaltılır.
     
 
Z Moto © 2017 Ritsa